| Material | Aluminum Alloy And ABS |
|---|---|
| Meet Standards | ASTM E3022 |
| UV-B Content | Zero |
| Battery Type | 18650 6pcs, Quick Battery Replacement |
| Temperature Rise Of External Surface Under Continuous Operation | < 8K (8℃) |
| Output | 80~160 Kv ±1kv |
|---|---|
| Focus Spot | 3.0mm |
| Max Penetration | 22mm |
| Material | Steel |
| Radiation Angle | 40° |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Working Temperature | -10 ~ +40 C |
|---|---|
| Storage Temperature | -20 ~ 50 C |
| Relative Humidity | <80% Non Condensation |
| Work Temperature Rise | <18 C |
| AC Minimum Power Hoisting Power | >4.5kg (44N) |
| Variety Of Display | Impedance, Time Base (A Scan、B Scan、C Scan) |
|---|---|
| Power Supply | 100-240V 50/60Hz |
| Frequency | 50 Hz~10 MHz |
| Probe Drive (motivation) Level | 1-16 |
| Gain Ratio | (X/Y)0.1~10.0 |
| Screen | TFT LCD With Touch Screen |
|---|---|
| Scan Mode | Support A-scan, B Scan, C Scan, D Scan, TOFD Imaging, Guided Waves Imaging, And P Scan |
| Memory | Large Capacity Data Storage And Network File Transfer Capabilities |
| Velocity Range | 300~20000m/s |
| Weight | 2.41kg(Including The Battery) |
| Output | 120-300KV |
|---|---|
| Focus Spot | 3.0mm |
| Max Penetration | 70mm |
| Material | Steel |
| Radiation Angle | 40°x40° |
| Output | 50-250KV |
|---|---|
| Focus Spot | 2.5mm |
| Max Penetration | 50mm |
| Material | Steel |
| Radiation Angle | 40±5° |