| Output | 130-250KV |
|---|---|
| Input | 2.5KW |
| Focus Spot | 1.0*1.0 |
| Max Penetration | 40mm |
| Material | Steel |
| Material | DT4A Electromagnetic Pure Iron Plate |
|---|---|
| Color | Metal Surface Presents Bright Silver, No Rust.no Scratch, No Corrosion And So On |
| Planeness | Put The Test Piece On Bare Board, Parallel Completely.no Wrinkle.no Burts.the Surface’s Roughness RA Is 0.005inch |
| Length Of Test Piece | 0.79inch×0.79inch |
| Average Thickness Of Test Piece | Cx4-230 Is 0.002inch |
| Circumferential Magnetizing Current(A) | (AC) 0-4000A(RMS)continuously Adjustable With Power Off Phase Control; (HWDC) 0-4000A(2X Average) |
|---|---|
| Longitudinal Magnetized Magnetic Flux Potential(AT) | (AC) 0-18000AT(RMS)Continuously Adjustable, With Power Off Phase Control; (HWDC) 0-18000AT(2X Average) |
| Optional Coil Inside Diameter(mm) | 400mm Diameter |
| Clamp Way | Pedal |
| Main Unit | Separate Type (electrical Control Cabinet Is Separated From The Host) |
| Material | DT4A Electromagnetic Pure Iron Plate |
|---|---|
| Color | Metal Surface Presents Bright Silver, No Rust.no Scratch, No Corrosion And So On |
| Planeness | Put The Test Piece On Bare Board, Parallel Completely.no Wrinkle.no Burts.the Surface’s Roughness RA Is 0.005inch |
| Flaw Depth | 30% Shim Thickness, 0.004" Thick |
| Diameter Of Symbol | 0.235inch |
| Gamma Detector | CsI Scintillation Crystal + Solid State Photomultiplier |
|---|---|
| Display | LCD Display |
| Sensitivity | 1µSv/h≥70CPS |
| Measurement Range | Dose Rate: 0.01 ~ 1000.00µSv/h |
| Cumulative Dose | 0.00µSv To 99999µSv |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Material | ABS |
|---|---|
| Application | Measurement Of Light Sources And Irradiation Systems, Transmission Measurements, UV Radiation Safety |
| Illumination Measurement Range | (0.1 ~ 199.9×103) Lx |
| Ultraviolet Wavelength Range And Peak Wavelength | Lambda P (315 ~ 400) Nm, Lambda P = 365nm |
| The Irradiance Measurement Range | Muw /cm2 (0.1 ~ 199.9×103) |