| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Range | 0-1000mm |
|---|---|
| Gain | 0-130dB |
| Curve Offered | DAC、AVG、TCG、B Scan、AWS |
| Protection | IP65,water/oil Proof,dust Proof |
| Frequency Range | 0.5-20Mhz |
| Material | Piezoelectric Ceramics |
|---|---|
| Color | White |
| Packaging Details | Standard export package |
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Name | Magnetic Particle Testing Equipment |
|---|---|
| Packaging Details | Standard export package |
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Material | Carbon Steel, Stainless Steel, Duplex Stainless Steel 2205,aluminum 7075 |
|---|---|
| Thickness | 20/25mm |
| Hole Diameter | 1.5mm |
| Calibration Certificate | Included |
| Case | Included |
| Standards | JB/T 10658 And EN1711 |
|---|---|
| Battery | Lithium Polymer Batteries, 5.5hours Continuous Working Time |
| Frequency Range | From 64Hz To 5MHz, Adjustable |
| Gain Range | 0~90 DB, Adjustable In Step Of 0.5 DB |
| Phase Rotation | 0~360 , Adjustable In Step Of 1 |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Principle | Electromagnetic Induction |
|---|---|
| Display Mode | Two Display Modes (SAVE And FREE): Single Testing Value Or Continuous Testing Value |
| Display Units | Two Units Display: Fe% (ferrite Content) And FN (WRC Number, Amount Of Ferrite) |
| Statistics Function | Mean Value, Max Value, Min Value, Standard Deviation Value. |
| Power Off | Auto Power Off Function |
| Color | Black |
|---|---|
| Material | ABS |
| Product Name | Ultrasonic Flaw Detector |
| Gain | 110dB |
| Working Frequency | (0.5-15) MHz |