| Pulse Width | 30 Ns – 1000 Ns |
|---|---|
| Fall Time | Less Than 10 Ns |
| Output Impedance | Less Than 10 Ω |
| Pulse Shape | Negative Square Wave |
| Rectifier | Positive, Negative, Full Wave And Unrectified |
| Curve | DAC、AVG、TCG、B Scan、AWS |
|---|---|
| Gain | 0-130dB |
| Calibration | Automated Calibration、Automated Gain |
| Memory | Big Memory Of 1000 A Graph |
| Battery | Li Battery, Continue Working Time Up To 12 Hours |
| Screen | Touch Screen |
|---|---|
| Pulse Edge | <10ns |
| Pulse Width | 30~1000ns Continuously Adjustable |
| Waveform Display | Radio-wave, Full Wave, Positive Half-wave, Negative Half-wave |
| Imaging Mode | According To The Instrument Settings And Scanning Mode Display B Sweep, D Sweep, P Sweep, TOFD Imaging |
| Display | 11-inch 800X600 TFT Color Display |
|---|---|
| Memory | In-Built: 16G RAM+4GB FLASH ;SD Card (max To 32G); External: USB Drive |
| File & Entry Management System | Flexible Bridging Between Setting (Focal Law & Model), Calibration And Inspection |
| Modular Configuration | L-Scan, S-Scan, L-C-Scan, S-C-Scan, Butt-Weld, CrankShaft , Pipeline, TOFD, UT(Conventional), |
| DDF | Dynamic Depth Focusing (DDF) |
| Color | Black |
|---|---|
| Material | ABS |
| Packaging Details | Standard export package |
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Background Coordinate | Rectangular Coordinate, Polar Coordinate |
|---|---|
| Tube Sheet Mapping | Tube Sheet Mapping Draws According To Real Tube Layout,and Testing Result Is Marked In Different Colors |
| Impedance Display Mode | Point, Line, Auto |
| Battery | Built-in Lithium Battery (14.8V,5.7AH),long Working Time Of 10 Hours After One Time Charge |
| Report | Automatic Generation Of Report In Different Format |
| Output | 80~200 Kv ±1kv |
|---|---|
| Focus Spot | 2.5mm |
| Max Penetration | 40mm |
| Material | Steel |
| Radiation Angle | 40° |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Material | Aluminum Alloy And ABS |
|---|---|
| Meet Standards | ASTM E3022 |
| UV-B Content | Zero |
| Battery | Quick Battery Replacement |
| Temperature Rise Of External Surface Under Continuous Operation | < 8K (8℃) |
| Output | 130-250KV |
|---|---|
| Input | 2.5KW |
| Focus Spot | 1.5*1.5 |
| Max Penetration | 40mm |
| Material | Steel |