| Display | LCD |
|---|---|
| Min. Radius Workpiece | Convex 2 Mm / Concave 4 Mm |
| Min. Measuring Area | 2mm |
| Min. Sample Thickness | 0.1mm |
| Units | Metric/imperial System Selectable |
| Feature 1 | Two Support Pins Made Of Hardened Stainless Steel |
|---|---|
| Feature 2 | Circular Tool Made Of Hard Metal |
| Feature 3 | Built-in Bubble Level To Keep Accuracy |
| Feature 4 | High Precision Microscope To Obtain Correct Result |
| Packaging Details | Standard export package |
| Stroke Length | 0-15mm, Accuracy:±0.01mm |
|---|---|
| Indenter Speed | 0.02-0.4mm/s,accuracy: ±0.5mm |
| Control | Automatic |
| Camera | Colorful CCD |
| Light Source | LED Light Source |
| Pressure Of Pencil Tip | 1000/750/500g |
|---|---|
| The Angle Between Pencil And Film Surface | 45° |
| Scratch Speed | 1 Mm/sec |
| Feature | Three Points Are Touched On The Tested Surface (roller, Pencil Tip) |
| Packaging Details | Standard export package |
| Feature 1 | Big LCD Design,touch-screen Operation |
|---|---|
| Feature 2 | Adjustable Work Platform---More Convenient |
| Feature 3 | Display The Test Result On The Conductive Substrate |
| Feature 4 | High Hardness Scriber---More Durable |
| Feature 5 | Special Design For Sample Clamp---Equipped With Ruler |
| Maximum Sample Width | 70mm Or 100mm |
|---|---|
| Sample Thickness | 0.3 ~ 1 Mm |
| Mandrels With Diameters | 2,3,4,5,6,8,10,12,13,16,19,20,25 And 32mm |
| Packaging Details | Standard export package |
| Delivery Time | 1-4days |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Film Width | 80mm |
| Packaging Details | Standard export package |
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |