| Pipe Range OD | 400-1100mm |
|---|---|
| Pipe Voltage | 150-250 Kv |
| Controller | PLC |
| Cleaning Pipe Optimum Climbing Slope | 12° |
| Controller Type | Magnetic Positioning |
| Color | Yellow |
|---|---|
| Ultraviolet Illumination | 5000uW/cm2 |
| Power Supply | AC100~240V 50/60Hz |
| Packaging Details | Standard export package |
| Delivery Time | 1-4days |
| Frequency Range | 0.5MHz To 10MHz |
|---|---|
| Contact Transducer | Various Element Size |
| Protected Face Transducer | With Film Or Shoes |
| Crystal | Dual Element Or Single Element |
| Material | Plastic, Aluminum, Zinc Alloy |
| On-site | On-site Portable Digital Imaging Inspection |
|---|---|
| A/D Conversion | 16bit High Dynamic Range |
| Resolution | 120μm Pixels, High Resolution 4.0lp/mm |
| Image Window | 25cmX30cm |
| Scintillator | CsI:TI Or GOS |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Brand | HUATEC |
| Packaging Details | Standard export package |
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Working Temperature | -10 ~ +40 C |
|---|---|
| Storage Temperature | -20 ~ 50 C |
| Relative Humidity | <80% Non Condensation |
| Work Temperature Rise | <18 C |
| AC Minimum Power Hoisting Power | >4.5kg (44N) |
| Output | 100-200KV |
|---|---|
| Input | 1.5KW |
| Focus Spot | 1.5x1.5 |
| Max Penetration | 29mm |
| Material | Steel |
| Output | 100-250KV |
|---|---|
| Input | 1.5KW |
| Focus Spot | 2.0x2.0 |
| Max Penetration | 40mm |
| Material | Steel |
| Output | 200-350KV |
|---|---|
| Input | 3.5KW |
| Focus Spot | 2.5x2.5 |
| Max Penetration | 55mm |
| Material | Steel |
| Output | 150-300KV |
|---|---|
| Input | 2.5KW |
| Focus Spot | 1.5x1.5 |
| Max Penetration | 50mm |
| Material | Steel |