| Standard | JB/T6065-04 ASME SE7709 |
|---|---|
| Function | Paticle Distribution Analysis |
| Warranty | 12 Months |
| Application | Particle Size Distribution Classification |
| Usage | Magnetic Testing Detector |
| Color | Black |
|---|---|
| Ultraviolet Illumination | >6000u W/ Cm² |
| Power Supply | AC100~240V 50/60Hz |
| Battery Voltage | 3.7V |
| Packaging Details | Standard export package |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Material | ABS |
|---|---|
| Color | White |
| Range | 1lx-200klx |
| Packaging Details | Standard carton box |
| Delivery Time | 3 working days |
| Usage | Magnetic Testing Equipment |
|---|---|
| Product Name | Portable Magnetic Particle Testing Flaw Detector |
| Application | Forged Products Or Welding Industry |
| Warranty | 12 Months,1 Year |
| AC Yoke | 110v |
| Usage | Magnetic Testing Equipment |
|---|---|
| Product Name | Portable Magnetic Particle Testing Flaw Detector |
| Application | Forged Products Or Welding Industry |
| Warranty | 12 Months,1 Year |
| AC Yoke | With DC To AC Inverter Battery |
| Power Supply | AC 220V ± 10% 50HZ 5A |
|---|---|
| Output | AC 38V 10A |
| Inspection Speed | ≥6 M/min |
| Weight About | 6.5Kg (main Unit) |
| Product Name | Portable Magnetic Particle Testing Flaw Detector |
| Color | Yellow |
|---|---|
| Lamp | LED |
| Power | Electronic |
| Usage | Magnetic Testing Equipment |
| Product Name | DGT MT-1A Digital Portable Magnetic Particle Testing Flaw Detector |
| Color | Yellow |
|---|---|
| Lamp | UV Lamp |
| Power | Electronic 220-240V |
| Usage | Magnetic Testing Equipment |
| Product Name | DGT MT-1A Digital Portable Magnetic Particle Testing Flaw Detector |
| Power Supply | AC 220V ± 10% 50HZ 5A |
|---|---|
| Output | AC 38V 10A |
| Inspection Speed | ≥6 M/min |
| Weight About | 6.5Kg (main Unit) |
| Product Name | Portable Magnetic Particle Testing Flaw Detector |