| Resolving Power | 600dpi |
|---|---|
| Gamma Resolution | 12bit |
| Printing Speed | 14*17≧60pics 8*10≧80pics |
| Shape Size | 53*47*55cm |
| Film Input | Each Of The 2 Cassette Boxes Can Hold 100 Sheets Of Film And Print Two Specifications Simultaneously. |
| The Size Of The Film | 5 X 10 Cm To 35 Cm Wide |
|---|---|
| Run Time | 6 Minutes -15 Minutes (10 Gear Adjustable) |
| The Film Speed | 90 Mm / Min (running Time Is 6 Minutes). |
| Power | 220~240V6A 50 Or 60Hz |
| Volume | (long * Width * High) 82 X 52 X 42 Mm |
| Paper Speed | 660 Mm / Min |
|---|---|
| Flushing Process | Development, Fixing / Stability 1, Stable 2 Drying |
| Developing Time Adjustable Range | 30-60 Second Standard Process 45 Seconds |
| Temperature Adjustable Range Of Liquid Medicine | 20-40℃(±0.1℃) |
| Adjustable Range Of Drying Temperature | 40-75℃ |
| The Running Time | 4.5 To 14 Minutes |
|---|---|
| Chip Speed | 100~33 Mm / Min |
| Development Time | 60-180 Seconds (recommended For 90 Seconds) |
| Washing Volume | 350*430mm 20 Sheets / Hour; 80*300mm 80 Sheets / Hour (P14A) |
| Water Temperature | 5~30 Degree |
| Type Of Film | X Optical Film |
|---|---|
| Film Specification | Minimum 4 X 10 Cm To 35 Cm Wide |
| Tablets | 160 Pieces / Hours For All Dental Films |
| Developing Temperature | 28-37 C |
| Drying Temperature | 20-70 Centigrade |
| Material | Steel, Copper, S/S, Nickel, TI, Aluminum |
|---|---|
| Length | 25mm Or 50mm |
| Standard | DIN ASTM, JIS |
| Packaging Details | Standard export package |
| Delivery Time | 1-4days |
| Material | Steel, Copper, S/S, Nickel, TI, Aluminum |
|---|---|
| Length | 25mm Or 50mm |
| Standard | DIN ASTM, JIS |
| Name | Wire Penetrameter |
| Packaging Details | Standard export package |
| Material | Steel, Copper, S/S, Nickel, TI, Aluminum |
|---|---|
| Length | 25mm Or 50mm |
| Standard | DIN ASTM, JIS |
| Packaging Details | Standard export package |
| Delivery Time | 1-4days |
| Usage | Industrial X Ray Testing Machine |
|---|---|
| Product Name | Counter Tube |
| Voltage | 600V |
| Application | Industrial X-Ray Testing |
| Warranty | 12 Months |
| Measurement Technology | Eddy Current |
|---|---|
| Operating Frequency | 60KHz |
| Display Screen | Liquid Crystal Big Screen, Back-light Designed |
| L*B*H | 220*95*55 Mm |
| Weight | 500g |