| Material | Metal |
|---|---|
| Color | Blue |
| Steel And Cast Steel | 90~646HB |
| Impact Energy | 90mJ |
| Name | Impact Device G |
| Material | Aluminum Alloy |
|---|---|
| Meet Standards | ASTM E3022 |
| Camera | 800W |
| UV Irradiance | 2500uW/cm2 (5cm Distance) |
| Focus | Automatically |
| Material | ABS |
|---|---|
| Testing Range | 0 ~ 800 ɥm/29.5 Mils |
| Standards | ASTMD-4417-B, IMOMSC.215(82), SANS5772, US Navy NSI 009-32, US Navy PPI-63101-000 |
| Display | LCD Display |
| Battery | 4x1.5V AAA(UM-4)Battery |
| Measuring Range | 0~2000um(Maximum Adjustable To 6500um) |
|---|---|
| Unit | Metric/English System Interchange |
| Resolution | 0.001mm (0.00005") |
| Measuring Item | Surface Profile And Pits |
| Accuracy | ±2um |
| Alloy Elements | From Sodium (Na) To Uranium (U) |
|---|---|
| Resolution | 129eV±5eV |
| Detector | SDD Detector |
| Best Analysis Accuracy | RSD≤0.1% (national Standard Sample) |
| Large Sample Cavity Size | 400mm X 340mm X 80mm |
| Machine Weight | 2.0kg |
|---|---|
| Probe Type | Differential, Absolute,DP, Encircling Coil, Pencil,flat,sector, Array Etc |
| Operating Temperature | -20℃ To 55℃ |
| Balance | Fast Digital/analog Electronic Balance |
| Phase | 0-359 In 0.1steps |
| Phase | 0-359 In 0.1steps |
|---|---|
| Standards | ASTM,JB/T4730.6-2005,DLT 883-2004 Etc. |
| Balance | Fast Digital/analog Electronic Balance |
| Machine Size | 290mm X 210mm X 42.5mm |
| Gain Ratio (Y/ | 0.1-10 |
| Principle | Magnetic Induction |
|---|---|
| Measuring Range | 100-15000 μm |
| Statistical Functions | Maximum Value (MAX), Minimum Value (MIN), Average Value (MEA), And Number Of Measurements (No) |
| Memory | 10 Group 2000 Datas |
| Calibration | Zero Calibration, Two-point Calibration, And Multi-point Calibration |
| Material | ABS |
|---|---|
| What To Test | Measuring RPM, Amplitude And Phase |
| AD | 16 Bit |
| FFT Spectrum And Diagnosis Function | On-site 400,800,1600,3200,6400,12800 Lines FFT Spectrum And Diagnosis Function |
| Dual-channel | Dual-channel Simultaneous Data Collection |
| Material | Engineered PVC |
|---|---|
| EXplosion Proof | Explosion-proof Ex Ia IIB T6 Ga/ Dust Proof Ex Ia III B T20080℃ Da/ Protection IP66 |
| Detection Parameters | Acceleration, Speed, Displacement, High Frequency Acceleration And Temperature Five Parameters |
| Auxiliary Functions | Auscultation, Lighting |
| Operating Temperaturement | 0℃ ~ 50℃, Relative Humidity: <85% |