| Amplitude Spectrum Analysis | 100 And 400 Lines, Hanning Windowed |
|---|---|
| Frequency Span Of Spectrum Analysis | 100, 200, 500, 1k, 2k, 5k, 10kHz(1 Channel Only) |
| Data Storage | 62 1024-points Time Waveforms And 240 Data Sets |
| Notepad | 10 Condition Codes For Visual Inspection |
| Output | RS232C For Communication With PC |
| Amplitude Spectrum Analysis | 100 And 400 Lines, Hanning Windowed |
|---|---|
| Frequency Span Of Spectrum Analysis | 100, 200, 500, 1k, 2k, 5k, 10kHz(1 Channel Only) |
| Data Storage | 62 1024-points Time Waveforms And 240 Data Sets |
| Notepad | 10 Condition Codes For Visual Inspection |
| Output | RS232C For Communication With PC |
| Range | 40~141KU/27-5274cp/32-1099g |
|---|---|
| Resolution | 0.1KU/5cp/1g |
| Accuracy | ±1% Of Full Scale |
| Repeatability | ±0.5% Of Full Scale |
| Rotation Speed | 200rpm±1rpm |
| Range | 40~141KU/27-5274cp/32-1099g |
|---|---|
| Resolution | 0.1KU/5cp/1g |
| Accuracy | ±1% Of Full Scale |
| Repeatability | ±0.5% Of Full Scale |
| Rotation Speed | 200rpm±1rpm |
| Paper Speed | 660 Mm / Min |
|---|---|
| Flushing Process | Development, Fixing / Stability 1, Stable 2 Drying |
| Developing Time Adjustable Range | 30-60 Second Standard Process 45 Seconds |
| Temperature Adjustable Range Of Liquid Medicine | 20-40℃(±0.1℃) |
| Adjustable Range Of Drying Temperature | 40-75℃ |
| Working Temperature | -10 ~ +40 C |
|---|---|
| Storage Temperature | -20 ~ 50 C |
| Relative Humidity | <80% Non Condensation |
| Work Temperature Rise | <18 C |
| AC Minimum Power Hoisting Power | >4.5kg (44N) |
| Working Temperature | -10 ~ +40 C |
|---|---|
| Storage Temperature | -20 ~ 50 C |
| Relative Humidity | <80% Non Condensation |
| Work Temperature Rise | <18 C |
| AC Minimum Power Hoisting Power | >4.5kg (44N) |
| Working Temperature | -10 ~ +40 C |
|---|---|
| Storage Temperature | -20 ~ 50 C |
| Relative Humidity | <80% Non Condensation |
| Work Temperature Rise | <18 C |
| AC Minimum Power Hoisting Power | >4.5kg (44N) |
| Power | Electronic |
|---|---|
| Usage | Magnetic Testing Equipment |
| Product Name | Portable Magnetic Particle Testing Flaw Detector |
| Application | Forged Products Or Welding Industry |
| Warranty | 12 Months,1 Year |
| Usage | Magnetic Testing Equipment |
|---|---|
| Product Name | Portable Magnetic Particle Testing Flaw Detector |
| Application | Forged Products Or Welding Industry |
| Warranty | 12 Months,1 Year |
| Power Supply | AC 220V And DC Battery |