| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Display | 4.5 Digits LCD With EL Backlight |
|---|---|
| Measuring Range | 0.75~300mm (in Steel) |
| Sound Velocity | 1000~9999 M/s |
| Resolution | 0.1mm |
| Accuracy | ±(0.5%Thickness+0.04)mm, Depends On Materials And Conditions |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Measuring Range | 0. 1μSv/h~150mSv/h |
|---|---|
| Display | LED |
| Response Time | 40Kev~3Mev |
| Packaging Details | Standard export package |
| Delivery Time | 1-4days |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Parameters Displayed | Hardness Result, Average Value, Max. Value |
|---|---|
| Measurement Range | 0-100HA |
| Measurement Deviation | <1%H |
| Operating Conditions | 0℃ To 40℃ |
| Product Name | Shore A Durometer Scale Digital Hardness Tester |
| Measurement Range | 0-100HC |
|---|---|
| Measurement Deviation | <1%H |
| Resolution | 0.1 |
| Operating Conditions | 0℃ To 40℃ |
| Packaging Details | Standard export package |
| Measurement Range | 0-100HD |
|---|---|
| Measurement Deviation | <1%H |
| Resolution | 0.1 Unit |
| Auto Switch | Off |
| Tolerance | ± 0.5 At "100" And -0 +1 At "0" |