| Material | ABS |
|---|---|
| Display | LCD |
| Value Display | Mean Value, Max Value, Min Value, Standard Deviation Value |
| Data Memory | 10 Groups,500 Datas Totally |
| Packaging Details | Standard export package |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Measuring Range | 0-12000um |
|---|---|
| Resolution | 0.1/1 |
| Accuracy | ±1-3%n Or ±2.5um |
| Battery Indicator | Low Battery Indicator |
| Unit | Metric / Imperial: Convertible |
| Display | LCD |
|---|---|
| Min. Radius Workpiece | Convex 2 Mm / Concave 4 Mm |
| Min. Measuring Area | 2mm |
| Min. Sample Thickness | 0.1mm |
| Units | Metric/imperial System Selectable |
| Display | LCD |
|---|---|
| Min. Radius Workpiece | Convex 2 Mm / Concave 4 Mm |
| Min. Measuring Area | 2mm |
| Min. Sample Thickness | 0.1mm |
| Units | Metric/imperial System Selectable |
| Material | ABS |
|---|---|
| Data Output | USB |
| Bluttooth | 10m Or 100meters |
| Acceleration | 10Hz To 10KHz 0.1-200m/s |
| Velocity | 10Hz To 1KHz 0.1-400mm/s |
| Material | Carbon Steel |
|---|---|
| Weight | 45N 4.5Kgs |
| Carrying Case | Included |
| Certificate | Included |
| Name | MPI Weight Lift Block |
| Material | Carbon Steel, Stainless Steel, Duplex Stainless Steel 2205,aluminum 7075,nodular Cast Iron |
|---|---|
| Standard | ISO 19675 |
| Calibration Certificate | Included |
| Case | Included |
| OEM | Yes |