| The Size Of The Film | 8 X 10 Cm To 43 Cm Wide |
|---|---|
| The Running Time | 7 Minutes To 23 Minutes |
| Inlet Velocity | 322~92 Mm / Min |
| Volume (long * Width * Height) | 100 X 70 X 64 Cm (including Stent 106 Cm) |
| Weight | 85 Kg (tank Without Liquid) 115 Kg (filled With Water) |
| Output | 30-160KV |
|---|---|
| Input | 1.5KW |
| Focus Spot | 1.0x1.0 |
| Max Penetration | 18mm |
| Material | Steel |
| Output | 100-200KV |
|---|---|
| Input | 1.5KW |
| Focus Spot | 1.5x1.5 |
| Max Penetration | 30mm |
| Material | Steel |
| Color | Black |
|---|---|
| Type | LEMO BNC, MICRODOT,SUBVIS |
| Packaging Details | Standard export package |
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Delicate Gain | From 0dB To 48dB In 0.5dB Steps |
|---|---|
| Frequency | 2 Independently-selectable Frequencies |
| Channel | 2 Independent Channel |
| Battery | Low-power, Continuous Working Time Up To More Than 10 Hours |
| Product Name | Eddy Current Detector |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Detection Channel | 1-4 (scalable As Needed) |
|---|---|
| Frequency Range | 5 Hz ~ 12 MHz, Continuously Adjustable, 2-4 Independent Selectable Frequency, Multiple Mixing Unit |
| Adjustable Detection Range | The Maximum Measurement: 10 ~ 10000, Step 1 |
| Gain Range | 0.0dB ~ 99.0dB Continuously Adjustable, Step: 0.1dB |
| Missed Rate | ≤ 0%, False Positive Rate (mistakenly Judged As Qualified Nonconforming Product) ≤ 1% |
| Output | 170-320KV |
|---|---|
| Input | 3.2KW |
| Focus Spot | 2.5x2.5 |
| Max Penetration | 55mm |
| Material | Steel |
| Alloy Elements | Ti, V, Cr, Mn, Fe, Co, Ni, Cu, Zn, Se, Zr, Nb, Mo, Rh, Pd, Ag, Cd, Sn, Sb, Hf, Ta, Re, Pb, And Bi |
|---|---|
| Excitation Source | 50KV/200μA Maximum Pipe Pressure Pipe Flow Can Be Adjusted Freely,Ag Target (standard),Au,W,Rh Target(optional). |
| Detector | BOOST Si-PIN Detector |
| Display | Industrial Resistive Touch Screen With Screen Size Of 4.3" |
| Data Processing | 32GB Memory,USB, Bluetooth, WIFI, Or Liked To The Internet; Instrument Can Be Configured And Repaired Remotely. |