| Measurement Technology | Eddy Current |
|---|---|
| Operating Frequency | 60KHz,240KHz |
| Display Screen | 240X320 Pixels TFT-LCD |
| L*B*H | 180*80*30 Mm |
| Weight | 260g |
| Material | Aluminum 7075, Carbon Steel, Stainless Steel |
|---|---|
| Standard | ISO2400-1972 ISO2400 2012 |
| Packaging Details | Standard export package |
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Product Name | Handheld Radiation Neutron Survey Meter |
|---|---|
| Neutron Energy | 0.01μSv/h~100mSv/h |
| System Power Supplement | DC 6V~24V |
| Testing Ray Type | N |
| Detector Fixing Type | Wall Handling/in-built |
| Measuring Range | 0.03-10.mm(Epoxy Coal Tar Pitch、Petroleum Asphalt Medium) |
|---|---|
| Output Voltage | 0.5-35KV |
| Display | LCD |
| Consumption | <5w |
| Host Shell | Aluminum Box |
| Material | ABS |
|---|---|
| Application | Measurement Of Light Sources And Irradiation Systems, Transmission Measurements, UV Radiation Safety |
| UV-365 Probe | λ:(320~400)nm;λP=365nm |
| UV-420 Probe | λ:(375~475)nm;λP=420nm |
| Measuring Range | (0.1~199.9×103)μW/cm2 Parasitic Light:UV365:less Than 0.02% UV420:less Than 0.02% |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Sensitivity | More Than 0.8cpm/ (Bq M-3) |
|---|---|
| Background | Less Than 0.4cpm/ (Bq M-3) |
| Measurement Range | Air Radon Is (10~100000) Bq/ M3 |
| Power Supply | Li Ion Rechargeable Battery / AC Power Supply |
| Packaging Details | IN CARTON |
| Frequency Range | 12.5KHz To 10MKHz |
|---|---|
| Contact Transducer | Various Element Size |
| Protected Face Transducer | With Film Or Shoes |
| Dual Element Transducer | Dual Element |
| Contoured Wedge | AID CID AOD COD |
| Material | Steel |
|---|---|
| Color | Silver |
| Packaging Details | Standard export package |
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Material | Zinc Alloy |
|---|---|
| Angle | 0-90degres |
| Connector | Lemo 00 Lemo 01 BNC Microdot |
| Frequency | 0.5Mhz-10MHz |
| Packaging Details | Standard export package |