| Display | 11-inch 800X600 TFT Color Display |
|---|---|
| Memory | In-Built: 16G RAM+4GB FLASH ;SD Card (max To 32G); External: USB Drive |
| File & Entry Management System | Flexible Bridging Between Setting (Focal Law & Model), Calibration And Inspection |
| Modular Configuration | L-Scan, S-Scan, L-C-Scan, S-C-Scan, Butt-Weld, CrankShaft , Pipeline, TOFD, UT(Conventional), |
| DDF | Dynamic Depth Focusing (DDF) |
| Display | 11-inch 800X600 TFT Color Display |
|---|---|
| Memory | In-Built: 16G RAM+4GB FLASH ;SD Card (max To 32G); External: USB Drive |
| File & Entry Management System | Flexible Bridging Between Setting (Focal Law & Model), Calibration And Inspection |
| Modular Configuration | L-Scan, S-Scan, L-C-Scan, S-C-Scan, Butt-Weld, CrankShaft , Pipeline, TOFD, UT(Conventional), |
| DDF | Dynamic Depth Focusing (DDF) |
| Color | Black |
|---|---|
| Material | ABS |
| Packaging Details | Standard export package |
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Frequency Range | 12.5KHz To 10MKHz |
|---|---|
| Contact Transducer | Various Element Size |
| Protected Face Transducer | With Film Or Shoes |
| Dual Element Transducer | Dual Element |
| Contoured Wedge | AID CID AOD COD |
| Material | ABS |
|---|---|
| Accuracy | 0.03mm Or 0.3%*H |
| Interface | Mini-USB Interface For Communication |
| Principle | Support Pulse-Echo, Echo-Echo, Interface-Echo Measurement Modes, Gain Adjustable |
| Testing Range | 0.75-400mm Steel |
| Material | ABS |
|---|---|
| Testing Range | 1.0~240mm |
| Lifting Clearance | 0~3mm |
| Operating Frequency | 3MHz |
| High Temperature Sound Speed Compensation | Automatic Compensation |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Range | 0-1000mm |
|---|---|
| Gain | 0-130dB |
| Curve Offered | DAC、AVG、TCG、B Scan、AWS |
| Protection | IP65,water/oil Proof,dust Proof |
| Frequency Range | 0.5-20Mhz |