| Pulse Repetition Frequency | 20 Hz To 2000 Hz |
|---|---|
| Detection Range | 0-15000 Mm, At Steel Velocity |
| Sound Velocity | 1000 To 20000m/s |
| Working Methods | Pulse Echo, Dual, And Thru-transmission |
| Dynamic Range | More Than 40dB |
| Pulse Repetition Frequency | 10-2000Hz |
|---|---|
| Detection Range | 0-10000 Mm, At Steel Velocity |
| Sound Velocity | 100~20000m/s |
| Working Methods | Pulse Echo, Dual, And Thru-transmission |
| Sensitivity | 120 DB Max In Selectable Resolution 0.1, 1.0, 2.0, 6.0 DB |
| Christal | Single Element |
|---|---|
| Resolution | 0.001mm |
| Material | ABS |
| Product Name | Ut Thickness Meter |
| Weight | 210g Including Batteries |