| Overall Accuracy | +/- 5% Of Display +/- 2 Digits |
|---|---|
| Temperature Range | 0 - 50C |
| Frequency Response | 101000Hz (Inside Accelerometer) 105000Hz (Outside Accelerometer, Depending On Model) High Frequency Acceleration: 1000-5000Hz +/-10% |
| Battery | 9V 6F22/Rechargeable, 25/10 Hours Of Continuous Operation |
| Pickup | Accelerometer With Handheld Probe And/or Magnetic Mount |
| Color | Green |
|---|---|
| Standard | ISO10816,JJG 1062-2010. JJG 298-2015 |
| Frequency | Fixed 10, 20, 40, 80, 160, 320, 640, 1280Hz And External Input For Any Signal With Continuous Frequency Adjustment, Sweep, Non-sine |
| Amplitude Accuracy | Acceleration(@30m/s2 Pk) 40Hz To 320Hz + 0.3dB + 1digit 20Hz To 1280Hz + 0.5dB +1digit Velocity ( @25mm/sec Pk) 40Hz To 320Hz +0.5dB +1digit Displacement(@50μm Pk-pk) 40Hz To 320Hz + 0.5dB + 1digit |
| Proximity Probe Linearity | Prode: 5mm And 8mm Probes Range: 0~2.0mm |
| Color | Green |
|---|---|
| Standard | ISO10816,JJG 1062-2010. JJG 298-2015 |
| Frequency | Fixed 10, 20, 40, 80, 160, 320, 640, 1280Hz And External Input For Any Signal With Continuous Frequency Adjustment, Sweep, Non-sine |
| Amplitude Accuracy | Acceleration(@30m/s2 Pk) 40Hz To 320Hz + 0.3dB + 1digit 20Hz To 1280Hz + 0.5dB +1digit Velocity ( @25mm/sec Pk) 40Hz To 320Hz +0.5dB +1digit Displacement(@50μm Pk-pk) 40Hz To 320Hz + 0.5dB + 1digit |
| Proximity Probe Linearity | Prode: 5mm And 8mm Probes Range: 0~2.0mm |
| Overall Accuracy | ±5% |
|---|---|
| Temperature Range | 0 - 50C |
| High Frequency Acceleration | 1000-5000Hz 10% |
| Battery | 9V 6F22/Rechargeable, 25/10 Hours Of Continuous Operation |
| Pickup | Accelerometer With Handheld Probe And/or Magnetic Mount |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Overall Accuracy | ±5% |
|---|---|
| Temperature Range | 0 - 50C |
| High Frequency Acceleration | 1000-5000Hz 10% |
| Battery | 9V 6F22/Rechargeable, 25/10 Hours Of Continuous Operation |
| Pickup | Accelerometer With Handheld Probe And/or Magnetic Mount |
| Overall Accuracy | ±5% |
|---|---|
| Temperature Range | 0 - 50C |
| High Frequency Acceleration | 1000-5000Hz 10% |
| Battery | 9V 6F22/Rechargeable, 25/10 Hours Of Continuous Operation |
| Pickup | Accelerometer With Handheld Probe And/or Magnetic Mount |
| Display | 3 1/2 LCD Digital Display, Sampling Per Second |
|---|---|
| Holding Function | Included |
| True RMS Measurement | Included |
| Amplitude Ranges | Displacement 19.99 Mm Eq. Peak-peak Velocity 199.9 Mm/s True RMS Acceleration 199.9 M/s2 Eq. Peak High Frequency Acceleration: 199.9 M/s2 (or 20 G) Eq. Peak |
| Frequency Response & Accuracy | Displacement: 4~200Hz(5%); 2.5~500Hz(10%); 1~1000Hz(3dB) Velocity: 4~1000Hz(5%); 2.5~1000Hz(10%); 1~2000Hz(3dB) Acceleration: 4~1000Hz(5%); 2.5~5000Hz(10%); 1~10000Hz(3dB) High Frequency Acceleration: 1000-5000Hz 10%; 5kHz~ |
| Material | ABS |
|---|---|
| Parameters | Ra ,Rz, Rq, Rt, Rp ,Rv, R3z, R3y, Rz(JIS), Rs, Rsk, Rsm, Rku, Rmr, Ry(JIS), Rmax,RPc, Rk, Rpk, Rvk, Mr1, Mr2 |
| Standards | ISO, DIN, ANSI, JIS |
| Display | 4 Inches OLED Screen |
| Battery | Built-in Lithium Ion Rechargeable Battery And A Charging Control Circuit, High Capacity |
| Material | ABS |
|---|---|
| Testing Range | 1.5~240mm |
| Lifting Clearance | 0~3mm |
| Operating Frequency | 4MHz |
| High Temperature Sound Speed Compensation | Automatic Compensation |