| Frequency | 0.2 – 20 MHz |
|---|---|
| Detection Range | 0 - 10000 Mm |
| Sound Velocity | 100 – 20000 M/s |
| Working Methods | Pulse Echo, Dual, And Thru-transmission |
| Gain Adjustment | (0-110) DB, Step:0.2, 0.5, 1.0, 2.0, 6.0, 12.0, User Definable(0-24), And Locked |
| Detection Range | 0-1000 Mm, At Steel Velocity |
|---|---|
| Sound Velocity | 1000~9999m/s |
| Working Methods | Pulse Echo, Dual, And Thru-transmission |
| Sensitivity Leavings | ≥50 DB |
| Power | AC Mains 100-240 VAC, 50-60 Hz |
| Display | 11-inch 800X600 TFT Color Display |
|---|---|
| Memory | In-Built: 16G RAM+4GB FLASH ;SD Card (max To 32G); External: USB Drive |
| File & Entry Management System | Flexible Bridging Between Setting (Focal Law & Model), Calibration And Inspection |
| Modular Configuration | L-Scan, S-Scan, L-C-Scan, S-C-Scan, Butt-Weld, CrankShaft , Pipeline, TOFD, UT(Conventional), |
| DDF | Dynamic Depth Focusing (DDF) |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Frequency | 0.2 – 20 MHz |
|---|---|
| Detection Range | 0 - 10000 Mm |
| Sound Velocity | 100 – 20000 M/s |
| Working Methods | Pulse Echo, Dual, And Thru-transmission |
| Gain Adjustment | (0-110) DB, Step:0.2, 0.5, 1.0, 2.0, 6.0, 12.0, User Definable(0-24), And Locked |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Range | 0-1000mm |
|---|---|
| Gain | 0-130dB |
| Curve Offered | DAC、AVG、TCG、B Scan、AWS |
| Protection | IP65,water/oil Proof,dust Proof |
| Frequency Range | 0.5-20Mhz |
| Curve | DAC、AVG、TCG、B Scan、AWS |
|---|---|
| Gain | 0-130dB |
| Calibration | Automated Calibration、Automated Gain |
| Memory | Big Memory Of 1000 A Graph |
| Battery | Li Battery, Continue Working Time Up To 12 Hours |
| Color | Black |
|---|---|
| Material | ABS |
| Packaging Details | Standard export package |
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |