| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Material | Steel |
|---|---|
| Testing Range | (8~650)HBW |
| Color | White |
| Display | LCD |
| Weight | 160kg (Gross Weight) 130kg(Net Weight) |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Material | Rubber,copper |
|---|---|
| Color | Yellow |
| Connector | LEMO And 3 Pin |
| Weight | 300g |
| Length | 1.5m |
| Product Name | Hardness Tester |
|---|---|
| Hardness Scale | HL,HB,HRB,HRC,HRA,HV,HS |
| Measuring Direction | 360° |
| Data Memory | 600 Groups Max |
| Large Screen | 128*64 Dot Matrix LCD |
| Parameters Displayed | Hardness Result, Average Value, Max. Value |
|---|---|
| Measurement Range | 0-100HA |
| Measurement Deviation | <1%H |
| Operating Conditions | 0℃ To 40℃ |
| Product Name | Shore A Durometer Scale Digital Hardness Tester |