| Material | ABS |
|---|---|
| Parameters | Ra ,Rz, Rq, Rt, Rp ,Rv, R3z, R3y, Rz(JIS), Rs, Rsk, Rsm, Rku, Rmr, Ry(JIS), Rmax,RPc, Rk, Rpk, Rvk, Mr1, Mr2 |
| Standards | ISO, DIN, ANSI, JIS |
| Display | 3.5 Inches Color Graphic TFT Touch Screen |
| Battery | Built-in Lithium Ion Rechargeable Battery And A Charging Control Circuit, High Capacity |
| Measurement Range | 0-100HA(HD) |
|---|---|
| Measurement Deviation | <1%H |
| Resolution | 0.1 |
| Operating Conditions | 0℃ To 40℃ |
| Parameters Displayed | Hardness Result, Average Value, Max. Value |
| Material | ABS |
|---|---|
| Color | White |
| Parameters | Ra ,Rz, Rq, Rt, Rp ,Rv, R3z, R3y, Rz(JIS), Rs, Rsk, Rsm, Rku, Rmr, Ry(JIS), Rmax,RPc, Rk, Rpk, Rvk, Mr1, Mr2 |
| Standards | ISO, DIN, ANSI, JIS |
| Display | 3.5 Inches Color Graphic TFT Touch Screen |
| Color | White |
|---|---|
| Parameters | Ra ,Rz, Rq, Rt, Rp ,Rv, R3z, R3y, Rz(JIS), Rs, Rsk, Rsm, Rku, Rmr, Ry(JIS), Rmax,RPc, Rk, Rpk, Rvk, Mr1, Mr2 |
| Standards | ISO, DIN, ANSI, JIS |
| Display | 3.5 Inches Color Graphic TFT Touch Screen |
| Battery | Built-in Lithium Ion Rechargeable Battery And A Charging Control Circuit, High Capacity |
| Capacity | 0~100 HD |
|---|---|
| Available Test Range | 20~90 HD |
| Tip Stroke | 0~2.5 Mm |
| Stroke | 2.5mm |
| Packaging Details | Standard export package |
| Shore Type | DO |
|---|---|
| Measurement Range | 0-100H |
| Dimension | 162x65x38mm |
| Weight | 173g |
| Packaging Details | Standard export package |
| Material | ABS |
|---|---|
| Color | White |
| Parameters | Ra ,Rz, Rq, Rt, Rp ,Rv, R3z, R3y, Rz(JIS), Rs, Rsk, Rsm, Rku, Rmr, Ry(JIS), Rmax,RPc, Rk, Rpk, Rvk, Mr1, Mr2 |
| Standards | ISO, DIN, ANSI, JIS |
| Display | 3.5 Inches Color Graphic TFT Touch Screen |
| Measurement Technology | Eddy Current |
|---|---|
| Operating Frequency | 60KHz,120KHz |
| Display Screen | 240X320 Pixels TFT-LCD |
| Measuring Range | 0.5%IACS-110%IACS(0.29MS/m-64MS/m) |
| Distinguishing Rate | Conductivity:0.01% IACS(MS/m) |
| Measurement Technology | Eddy Current |
|---|---|
| Operating Frequency | 60KHz For Aviation Industry Standard, 500KHz For Detecting Sheet Metal |
| Display Screen | Liquid Crystal Big Screen, Back-light Designed |
| L*B*H | 220*95*55 Mm |
| Weight | 500g |
| Grinding Wheel (12.7mm,hole) | 150mm Ultra-thin Cutting Disc |
|---|---|
| Speed Range | 200-1500 R/min |
| Input Voltage | Single Phase 220V,50/60Hz |
| Motor Power | 125W |
| Overall Dimension | 405Lx 405W X 330H Mm |