| Variety Of Display | Impedance, Time Base (A Scan、B Scan、C Scan) |
|---|---|
| Power Supply | 100-240V 50/60Hz |
| Frequency | 50 Hz~10 MHz |
| Probe Drive (motivation) Level | 1-16 |
| Gain Ratio | (X/Y)0.1~10.0 |
| Detection Channel | 1-4 (depending On The Model Configuration) |
|---|---|
| Frequency Range | 10 Hz-10 MHz, Continuously Adjustable, Up To 2 Simultaneous Detection, Can Be Limited Mixing; ◆ Automatic / Manual Amplitude And Phase Adjustment |
| Inspection And Marking Accuracy | ≤ ± 50mm |
| Gain Range | 0.0 ~ 99.0 DB Continuously Adjustable, Step: 0.1 |
| Missed Rate | ≤ 0%, Misjudgment Rate (mistakenly Qualified Products To Determine Nonconforming Products) ≤ 1% |
| Product Name | Hardness Tester |
|---|---|
| Hardness Scale | HL, HRC, HRB, HRA, HV, HB, HS |
| Standard Impact Device | Impact Device Of Type D |
| Data Memory | 500 Groups Max.(relative To Impact Times 32~1) |
| Large Screen | Dot Matrix LCD,128*64 Dots |
| Material | ABS |
|---|---|
| Display | LCD |
| Value Display | Mean Value, Max Value, Min Value, Standard Deviation Value |
| Data Memory | 10 Groups,500 Datas Totally |
| Packaging Details | Standard export package |
| Material | ABS |
|---|---|
| Accuracy | ±[(1~2)%H+1] Um |
| Display Value | Display Both Thickness And Weight Measurements Directly |
| Interface | Mini-USB Interface For Communication |
| Online Testing | Optional |
| A/B Scan | Matching A Scan And B Scan Display |
|---|---|
| Video Camera | Included |
| Probe | Electromagnetic Ultrasonic Thickness Probe |
| Remote Control | The Remote Control System To Control The Scanning Direction, And It Can Be Preset Scanning Direction |
| Principle | Electromagnetic Ultrasonic EMAT |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |