| Color | White |
|---|---|
| Testing Range | (8~650)HBW |
| Max Height Of The Speciment | 225mm |
| Power Supply And Voltage | AC220/100V/50-60Hz |
| Packaging Details | Standard export package |
| Standards | GB / T 17669.3-1999 Plaster Architectural And Mechanical Properties Of ISO 3051 Standards |
|---|---|
| High Precision | 0.2 Micron |
| Load Accuracy | 0.2% |
| Hardness Resolution | 0.01 N / Mm2 |
| Measuring Range | 1-6000 |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Material | Steel |
|---|---|
| Testing Range | (8~650)HBW |
| Color | White |
| Display | LCD |
| Weight | 160kg (Gross Weight) 130kg(Net Weight) |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |