| Power Supply | AC 220V ± 10% 50HZ 5A |
|---|---|
| Output | AC 38V 10A |
| Inspection Speed | ≥6 M/min |
| Weight About | 6.5Kg (main Unit) |
| Product Name | Portable Magnetic Particle Testing Flaw Detector |
| Color | Yellow |
|---|---|
| Lamp | UV Lamp |
| Power | Electronic 220-240V |
| Usage | Magnetic Testing Equipment |
| Product Name | DGT MT-1A Digital Portable Magnetic Particle Testing Flaw Detector |
| Name | Magnetic Particle Testing Equipment |
|---|---|
| Power Switch | AC220V 50HZ 60Hz |
| Coil Diamter | Any Size |
| Demagnetization Effect | Optional |
| Gauss Value | 200Gs Or Others |
| Name | Magnetic Particle Testing Equipment Split Coil |
|---|---|
| Power Switch | AC220V 50HZ 60Hz |
| Coil Diamter | Any Size |
| Demagnetization Effect | Optional |
| Gauss Value | 300Gs Or Others |
| Color | Yellow |
|---|---|
| Lamp | White Lamp |
| Power | 220V-240V |
| Application | Makes Magnetic Particle Inspection On The Surface And The Near Surface Defect |
| Warranty | 12 Months |
| Power Supply | AC 220V ± 10% 50HZ 5A |
|---|---|
| Output | AC 38V 10A |
| Inspection Speed | ≥6 M/min |
| Weight About | 6.5Kg (main Unit) |
| Product Name | Ndt Magnetic Particle Testing |
| Power Supply | AC 220V ± 10% 50HZ 5A |
|---|---|
| Output | AC 38V 10A |
| Inspection Speed | ≥6 M/min |
| Weight About | 6.5Kg (main Unit) |
| Product Name | Portable Magnetic Particle Testing Flaw Detector |
| Power Supply | AC 220V ± 10% 50HZ 5A |
|---|---|
| Output | AC 38V 10A |
| Inspection Speed | ≥6 M/min |
| Weight About | 6.5Kg (main Unit) |
| Product Name | Portable Magnetic Particle Testing Flaw Detector |
| Color | Yellow |
|---|---|
| Lamp | LED |
| Power | Electronic |
| Usage | Magnetic Testing Equipment |
| Product Name | DGT MT-1A Digital Portable Magnetic Particle Testing Flaw Detector |
| Name | Magnetic Particle Testing Equipment |
|---|---|
| Magnetic Power System | Circumferential:0-500A,Vertical:0-1000A |
| Control System | Intelligent Closed-loop Control |
| Operation Screen | Touch Screen |
| Power Switch | AC380V±10% 50HZ 40KVA (instantaneous 5S), Three-phase Five-wire System |