| Usage | Magnetic Testing Equipment |
|---|---|
| Product Name | Portable Magnetic Particle Testing Flaw Detector |
| Application | Forged Products Or Welding Industry |
| Warranty | 12 Months,1 Year |
| AC Yoke | 110v |
| Standard | JB/T6065-04 ASME SE7709 |
|---|---|
| Power | Electronic |
| Usage | Auto Testing Machine |
| Product Name | DGT MT-1A Digital Portable Magnetic Particle Testing Flaw Detector |
| Application | Construction Industry |
| Usage | Magnetic Testing Equipment |
|---|---|
| Product Name | Portable Magnetic Particle Testing Flaw Detector |
| Application | Forged Products Or Welding Industry |
| Warranty | 12 Months,1 Year |
| Power Supply | AC 220V And DC Battery |
| Power Supply | AC 220V ± 10% 50HZ 5A |
|---|---|
| Output | AC 38V 10A |
| Inspection Speed | ≥6 M/min |
| Weight About | 6.5Kg (main Unit) |
| Product Name | Portable Magnetic Particle Testing Flaw Detector |
| AC Magnetizing Current | Circumferential 0-500A Continuously Adjustable, With Power-off Phase Control Vertical 0--1000A (1000A*6T=6000AT) Continuously Adjustable, With Power-off Phase Control |
|---|---|
| Control Method | Pre-selection And Automatic Compensation |
| Compensation Refresh Rate | 0.02S/time |
| Stroke | 0-200mm |
| Coil Inner Diameter | 100mm |
| Power | Electronic |
|---|---|
| Usage | Magnetic Testing Equipment |
| Product Name | Portable Magnetic Particle Testing Flaw Detector |
| Application | Construction Industry |
| Warranty | 12 Months,1 Year |
| Power Supply | AC 220V ± 10% 50HZ 5A |
|---|---|
| Output | AC 38V 10A |
| Inspection Speed | ≥6 M/min |
| Weight About | 6.5Kg (main Unit) |
| Product Name | Portable Magnetic Particle Testing Flaw Detector |