| Hardness Scale | HL, HB, HRB, HRC, HRA, HV, HS |
|---|---|
| Data Memory | 48~600 Groups (impact Times: 32~1) |
| Measuring Range | HLD(170~960) |
| Standard Impact Device | Impact Device D |
| Optional Impact Devices | DC/D+15/G/C/DL |
| Hardness Scale | HL, HB, HRB, HRC, HRA, HV, HS |
|---|---|
| Data Memory | 48~600 Groups (impact Times: 32~1) |
| Measuring Range | HLD(170~960) |
| Standard Impact Device | Impact Device D |
| Optional Impact Devices | DC/D+15/G/C/DL |
| Color | Black |
|---|---|
| Standard | ISO10816 |
| Amplitude Accuracy | Acceleration (@10m/s2 Pk) 40Hz To 320Hz + 0.3dB + 1digit 20Hz To 640Hz + 0.5dB +1digit Velocity (@20mm/sec Rms) 40Hz To 320Hz +0.5dB +1digit Displacement (@50μm Pk-pk) 40Hz To 320Hz + 0.5dB + 1digit |
| Size | 300 X250 X210(mm) |
| Net Weight | 6kgs |
| Testing Range | 0~6mT (60Gs) |
|---|---|
| Accuracy | ±2% |
| Sensitivity | 0.001mT 0.0001mT |
| AC Magnet Field | 10-200Hz |
| Unit | MT/Gs Unit Changing |
| Testing Range | 0-300mT~ 3000mt |
|---|---|
| Accuracy | 0~100mT 1%, 2% Above 100mT (measured In Uniform Magnetic Field) |
| Sensitivity | DC×1:0.00 ~ 300.00mT. 0.01mT DC× 10:0.0 ~ 3000.0mt 0.1mt |
| AC Magnet Field | 10-200Hz |
| Unit | MT/Gs Unit Changing |
| Testing Range | 0~200mT~2000mT |
|---|---|
| Accuracy | ±1% |
| Distinguishing Power | 0.01mT, 1mT |
| Magnetic Field Measured | DC Magnetic Field (static Magnetic Field), AC Magnetic Field (dynamic Magnetic Field) |
| Unit | MT/Gs Unit Changing |
| Material | ABS |
|---|---|
| Hardware Bandwidth | 10kHz ~ 400kHz |
| Number Of Channels | Dual-channel Synchronous Acquisition |
| Optional Gain | 20dB 40dB 60dB |
| Optional Sampling Rate | 2KB 4KB 8KB 32KB |
| Hardware Bandwidth | 10kHz ~ 400kHz |
|---|---|
| Number Of Channels | Dual-channel Synchronous Acquisition |
| Optional Gain | 20dB 40dB 60dB |
| Optional Sampling Rate | 2KB 4KB 8KB 32KB |
| Dual-channel Synchronization | Below 0.5μs |
| Operating Principle | ULTRASONIC |
|---|---|
| Measuring Range | 1.2-225mm, 0.05-9inch |
| Sound Velocity | 500-9000m/s |
| Display | 4digits LCD With EL Backlight |
| Dimensions | 120x62x30mm |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |