| Standards | DIN53505, ASTMD2240, ISO7619, JISK7215 |
|---|---|
| Parameters Displayed | Hardness Result, Average Value, Max. Value |
| Operating Conditions | 0℃ To 40℃ |
| Power Supply | 4x1.5V AAA (UM-4) Battery |
| Packaging Details | Standard export package |
| Measurement Range | 0-100HC |
|---|---|
| Measurement Deviation | <1%H |
| Power Supply | 4x1.5V AAA (UM-4) Battery |
| Battery Indicator | Low Battery Indicator |
| Packaging Details | Standard export package |
| Measurement Range | 0-100HA(HD) |
|---|---|
| Measurement Deviation | <1%H |
| Resolution | 0.1 |
| Operating Conditions | 0℃ To 40℃ |
| Parameters Displayed | Hardness Result, Average Value, Max. Value |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Measuring Range | 1mm-200mm |
|---|---|
| Product Name | Pipe Thickness Gauge |
| Resolution | 0.1mm |
| Power Supply | 1.5V AAA*4PCS |
| Sound Velocity Range | 1000~9999 M/s. |
| Standards | DIN53505, ASTMD2240, ISO7619, JISK7215 |
|---|---|
| Parameter Displayed | Hardness Result, Average Value, Max. Value |
| Testing Range | 0-100H |
| Measurement Deviation | <1%H |
| Resolution | 0.1 |
| Shore Type | DO |
|---|---|
| Measurement Range | 0-100H |
| Dimension | 162x65x38mm |
| Weight | 173g |
| Packaging Details | Standard export package |
| Measurement Range | 0-100H |
|---|---|
| Measurement Deviation | <1%H |
| Resolution | 0.1 |
| Auto Switch Off | YES |
| Power Supply | 4x1.5V AAA (UM-4) Battery |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |