| Resolution | 0.1/1 |
|---|---|
| PC Spftwaer | Optional |
| Bluetooth | Optional |
| Accuracy | ±1-3%n Or ±2.5um |
| Min. Measuring Area | 6mm |
| Bar Diameter Application Range(mm) | Φ6 – Φ50 |
|---|---|
| Maximum Value Permissible Error Of Bar Diameter | ≤±1 |
| Work Temperature ℃ | -10 - +40 |
| Measuring Potential | ±2000mV |
| Measuring Space | 1-99 Cm (adjustable) |
| Product Name | Handheld Radiation Neutron Survey Meter |
|---|---|
| Neutron Energy | 0.01μSv/h~100mSv/h |
| System Power Supplement | DC 6V~24V |
| Testing Ray Type | N |
| Detector Fixing Type | Wall Handling/in-built |
| Color | Yellow |
|---|---|
| Lamp | LED |
| Power | Electronic |
| Usage | Magnetic Testing Equipment |
| Product Name | DGT MT-1A Digital Portable Magnetic Particle Testing Flaw Detector |
| Usage | Magnetic Testing Equipment |
|---|---|
| Product Name | Portable Magnetic Particle Testing Flaw Detector |
| Application | Forged Products Or Welding Industry |
| Warranty | 12 Months,1 Year |
| AC Yoke | 110v |
| Material | ABS |
|---|---|
| Display | LCD |
| Value Display | Mean Value, Max Value, Min Value, Standard Deviation Value |
| Data Memory | 10 Groups,500 Datas Totally |
| Packaging Details | Standard export package |
| Testing Range | 0~200m T~2000mT |
|---|---|
| Accuracy | ±5% |
| Sensitivity | 0.01mT, 0.1mT |
| AC Magnet Field | 50-200Hz |
| DC/AC | DC/AC Switch |
| Testing Range | 0~200m T~2000mT |
|---|---|
| Accuracy | ±5% |
| Sensitivity | 0.01mT, 0.1mT |
| AC Magnet Field | 50-200Hz |
| DC/AC | DC/AC Switch |
| Measuring Range | 0.03mm-1.7mm (HD-106A) 1.4mm-11.3mm (HD-106B) 0.03mm-11.3mm (HD-106C) |
|---|---|
| Output Voltage | 0.5KV-7KV (HD-106A) 6KV-35KV (HD-106B) 0.5-36KV (HD-106C) |
| Display | LCD Display, 3 Digits |
| Relosution | ±100V |
| Host Shell | Metal |
| Hardness Scale | HL, HB, HRB, HRC, HRA, HV, HS |
|---|---|
| Memory | 48~600 Groups (impact Times: 32~1) |
| Measuring Range | HLD(170~960) |
| Standard Impact Device | D |
| Optional Impact Devices | DC/D+15/G/C/DL |