| Direction Of Observation | Direct Vision |
|---|---|
| Working Length | 5—100m(customizable) |
| Camera Control | Electric,remote Control |
| Probe Diameter | 3mm |
| View Angle | 100 ° |
| Material | Copper |
|---|---|
| Size | Adjustable |
| Packaging Details | Standard export package |
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Sensor | Separate Inductance Type |
|---|---|
| Parameters | Ra, Rz, Rq, Rt |
| Accuracy | ≤±10% |
| Memory | 7 Groups |
| PC Software Communication Port | USB Or RS232 |
| Material | ABS |
|---|---|
| Accuracy | 0.03mm Or 0.3%*H |
| Interface | Mini-USB Interface For Communication |
| Principle | Support Pulse-Echo, Echo-Echo, Interface-Echo Measurement Modes, Gain Adjustable |
| Testing Range | 0.75-400mm Steel |
| Standard | ISO, CE, GOST |
|---|---|
| Brand | HUATEC |
| Original | Beijing |
| Packaging Details | Standard export package |
| Delivery Time | 1-4days |
| Christal | Single Element |
|---|---|
| Resolution | 0.001mm |
| Material | ABS |
| Product Name | Ultrasonic Thickness Gauge |
| Weight | 210g Including Batteries |
| Direction Of Observation | Direct Vision |
|---|---|
| Field Angle | ≥70°(customizable:50°90°100°etc) |
| Depth Of Field | 10mm-350mm |
| Probe Diameter | Φ4mm |
| Probe Bending Angle | ≥110° |
| Standards | DIN53505, ASTMD2240, ISO7619, JISK7215 |
|---|---|
| Parameters Displayed | Hardness Result, Average Value, Max. Value |
| Resolution | 0.1 |
| Size | 162x65x38mm |
| Product Name | Shore Oo Durometer |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Material | Piezoelectric Ceramics |
|---|---|
| Color | White |
| Packaging Details | Standard export package |
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |