| Material | Copper |
|---|---|
| Size | OEM |
| Packaging Details | Standard export package |
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Scan Mode | A-Scan Snapshot |
|---|---|
| Through Coating | Echo-Echo Mode(Thru Paint & Coatings) |
| Memory | Stores 100,000 Readings |
| Display | 2.4" Color OLED, 320X240 Pixels, Contrast 10,000:1 |
| Measuring Range | .60mmto 508mm(0.025" To 20.00") |
| Range | 0℃-1200℃ |
|---|---|
| Accuracy | ±0.3℃ |
| Resolution | 0.1℃ |
| Probe Type | K Type |
| Channel | 6 |
| Power Supply | 110V~220V, Built-in Rechargeable Lithium Battery 8000MAH |
|---|---|
| Operating Temperature | -20° ~ 60°C |
| Standard System | Cartesian Coordinates, Polar Coordinates |
| Instrument Dimensions | 250 MM X 200 MM X 85 MM,Weight:2.0KG |
| Display | Waveform, Value, So You At A Glance |
| Display | 7 Inch TFT Color Screen,800*480 Resolution |
|---|---|
| Operation Mode | Button, Rotary, Touch Screen |
| Battery | Lithium Ion Battery |
| Working Time | ≥8 Hours |
| SD Card | PSD Card(16G) |
| Display | 7 Inch TFT Color Screen,800*480 Resolution |
|---|---|
| Operation Mode | Button, Rotary, Touch Screen |
| Battery | Lithium Ion Battery |
| Working Time | ≥8 Hours |
| SD Card | PSD Card(16G) |
| Material | Carbon Steel, Stainless Steel, Duplex Stainless Steel 2205,aluminum 7075 |
|---|---|
| Thickness | 20/25mm |
| Hole Diameter | 1.5mm |
| Calibration Certificate | Included |
| Case | Included |
| Probe Connector | LEMO |
|---|---|
| Probe Frequency | 5MHz |
| Sound Velocity Range | 400-19999m/s |
| Weight | 0.5kg |
| Data Storage | It Can Store 100,000 Thicknesses (100 Groups, 1000 In Each Group), 500 Groups Of A-scan Waveforms And 500 Groups Of B-scan Waveforms At The Same Time |
| Variety Of Display | Impedance, Time Base (A Scan、B Scan、C Scan) |
|---|---|
| Power Supply | 100-240V 50/60Hz |
| Frequency | 50 Hz~10 MHz |
| Probe Drive (motivation) Level | 1-16 |
| Gain Ratio | (X/Y)0.1~10.0 |