| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Model | HAP-1 |
|---|---|
| Disc Diameter | 220mm |
| Voltage | 380V,50Hz |
| Power | 0.40KW |
| Speed | 50-1400 R/min |
| Model | HAP-2CX |
|---|---|
| Disc Diameter | 230mm |
| Voltage | 220V |
| Power | 350W |
| Speed | 0-1400r/min |
| Hardness Scale | HS,HV,HB |
|---|---|
| Range | 0~100HBa, Amount To 25~150HBW |
| Key Words | Portable Hardness Tester For Aluminum |
| Resolution | 0.1HBa |
| Maximum Hold | Included |
| Material | Rubber,copper |
|---|---|
| Color | Yellow |
| Connector | LEMO And 3 Pin |
| Weight | 300g |
| Length | 1.5m |
| Product Name | Hardness Tester |
|---|---|
| Hardness Scale | HL, HRC, HRB, HRA, HV, HB, HS |
| Standard Impact Device | Impact Device Of Type D |
| Data Memory | 500 Groups Max.(relative To Impact Times 32~1) |
| Large Screen | Dot Matrix LCD,128*64 Dots |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Key Words | Metal Hardness Tester |
| Measurement Range | HS (32 To 100),(80-1042)HV,HB (19 To 655) |
| Packaging Details | Standard export package |
| Delivery Time | 1-4days |
| Material | Metal |
|---|---|
| Color | Silver |
| Steel And Cast Steel | 90~646HB |
| Impact Energy | 90mJ |
| Warranty | 12 Months,1 Year |
| Color | Black |
|---|---|
| Material | Hard Plastic |
| Memory | 600 Groups Data |
| Impact Device | 7 Types Optional |
| Battery | Rechargable Li-ion Battery |