| Measuring Range | HRA 22-88; |
|---|---|
| Weight | 2KG |
| Dimensions | 60X10 |
| Hardness Scale | HRA,HBW,HV,HR,HLD,HLG |
| Warranty | 12 Months |
| Impact Device | Type D |
|---|---|
| Packaging Details | Standard export package |
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Display | OLED |
|---|---|
| Interface | Mini USB Communication Port |
| Measuring Direction | 360° |
| Battery | 3.7V,Li(80mAh) |
| Weight | 110g |
| Display | LED |
|---|---|
| Memory | 500 Groups |
| Printer | Thermal Printer Integrated |
| Battery | NI-MH Rechargeable Battery |
| Interface | USB Port |
| Color | Black |
|---|---|
| Measuring Range | < 450 HBS |
| Diameter Of Steel Ball | Φ10mm |
| Dimensions | Φ25 X 110mm |
| Weight | 0.5kgs |
| Color | Black |
|---|---|
| Principle | Ultrasonic |
| Standard | JBT 9377-2010、ASTM A1038-2005 |
| Calibration | Slef Calibration |
| Memory | 1000 Datas |
| Material | Metal |
|---|---|
| Color | Silver |
| Steel And Cast Steel | 38.4~99.6HRB |
| Impact Energy | 11mJ |
| Packaging Details | Standard export package |
| Material | Metal |
|---|---|
| Color | Silver |
| Steel And Cast Steel | 90~646HB |
| Impact Energy | 90mJ |
| Packaging Details | Standard export package |
| Max Cutting Section | Φ126mm |
|---|---|
| Grinding Wheel | 350*2.5*32mm |
| Input Voltage | 380V,50Hz |
| Motor Power | 4KW |
| Weight | 145KG |
| Material | Metal |
|---|---|
| Color | Silver |
| Steel And Cast Steel | 59.1~85.8 |
| Impact Energy | 11mJ |
| Name | Impact Device D |