| Measurement Technology | Eddy Current |
|---|---|
| Operating Frequency | 60KHz,240KHz |
| Display Screen | 240X320 Pixels TFT-LCD |
| Measuring Range | 6.9-110%IACS(4 -64MS/m) |
| L*B*H | 180*80*35 Mm |
| Measurement Technology | Eddy Current |
|---|---|
| Measuring Range | Resistivity:0.01µΩ•m~2.5µΩ•m,Conductivity:0.4MS/m~100MS/m 0.69%IACS~172%IACS,Resistance:0.1µΩ~150Ω |
| Display | Liquid Crystal Big Screen, Back-light Designed |
| Size | 285(W)*158(H)*120(D) Mm |
| Weight | Host:2.2kg Portable Measuring Fixture:1kg |
| Measurement Technology | Eddy Current |
|---|---|
| Measuring Range | Resistivity:0.01µΩ•m~2.5µΩ•m,Conductivity:0.4MS/m~100MS/m 0.69%IACS~172%IACS,Resistance:0.1µΩ~150Ω |
| Display | Liquid Crystal Big Screen, Back-light Designed |
| Size | 285(W)*158(H)*120(D) Mm |
| Weight | Host:2.2kg Portable Measuring Fixture:1kg |
| Measurement Technology | Eddy Current |
|---|---|
| Measuring Range | Resistivity:0.01µΩ•m~2.5µΩ•m,Conductivity:0.4MS/m~100MS/m 0.69%IACS~172%IACS,Resistance:0.1µΩ~150Ω |
| Display | Liquid Crystal Big Screen, Back-light Designed |
| Size | 285(W)*158(H)*120(D) Mm |
| Weight | Host:2.2kg Portable Measuring Fixture:1kg |
| Material | ABS |
|---|---|
| Color | Black |
| Deviation | ±(1~3)%H±1μm, |
| Data Interface | Bluetooth 2.0 Wireless |
| Display | 2.4inches Color Screen |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Material | ABS |
|---|---|
| Display | LCD |
| Value Display | Mean Value, Max Value, Min Value, Standard Deviation Value |
| Data Memory | 10 Groups,500 Datas Totally |
| Packaging Details | Standard export package |
| Material | ABS |
|---|---|
| Color | Black |
| Deviation | ±(1~3)%H±1μm, |
| Data Interface | Bluetooth 2.0 Wireless |
| Display | 2.4inches Color Screen |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Material | ABS |
|---|---|
| Color | Orange |
| Packaging Details | Standard export package |
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |