| Rubbing Frequency | No Sections And Adjustable Speed Frequency |
|---|---|
| Adjustalbe Rubbing Cycle Times | 0–9999 |
| Adjustable Stroke Length | 20-99 Times/min |
| Adjustable Rubbing Distance | 10–50 Mm |
| Test Platform | 350×400mm (L×W) |
| Measurement Technology | Eddy Current |
|---|---|
| Operating Frequency | 60KHz |
| Display Screen | Liquid Crystal Big Screen, Back-light Designed |
| L*B*H | 220*95*55 Mm |
| Memory | 4000 Groups |
| Measurement Technology | Eddy Current |
|---|---|
| Operating Frequency | 60KHz |
| Display Screen | Liquid Crystal Big Screen, Back-light Designed |
| L*B*H | 220*95*55 Mm |
| Weight | 500g |
| Christal | Single Element |
|---|---|
| Resolution | 0.001mm |
| Material | ABS |
| Product Name | Ultrasonic Thickness Gauge |
| Weight | 210g Including Batteries |
| Measuring Range | 0 - 6500μm (0 - 0.25") |
|---|---|
| Unit | Metric/imperial |
| Resolution | 0.001mm (0.00005") |
| Packaging Details | Standard export package |
| Delivery Time | 1-4days |
| Model | HAP-2X |
|---|---|
| Disc Diameter | 254mm |
| Voltage | 220V,50/60Hz |
| Power | 0.55KW |
| Speed | 0-1000 R/min |
| Model | HAP-2000 |
|---|---|
| Disc Diameter | 250mm |
| Voltage | 220V |
| Power | 550W |
| Speed | 60-1000r/min |
| Maximum Dispersion Volume | 10L |
|---|---|
| Maximum Speed | 9000 Rpm |
| Electromotor | Frequency Modulation Motor Adoption |
| Lifting System | Manual Or Automatic Lift |
| Packaging Details | Standard export package |
| Minimum Temperature | Ambient +5ºC |
|---|---|
| Maximum Temperature | +150ºC |
| Temperature Accuracy | 1ºC |
| Packaging Details | Standard export package |
| Delivery Time | 1-4days |
| Power Supply | 110V~220V, Built-in Rechargeable Lithium Battery 8000MAH |
|---|---|
| Operating Temperature | -20° ~ 60°C |
| Standard System | Cartesian Coordinates, Polar Coordinates |
| Instrument Dimensions | 250 MM X 200 MM X 85 MM,Weight:2.0KG |
| Display | Waveform, Value, So You At A Glance |