| Feature 1 | Precision Machining Ensures Exposure Area |
|---|---|
| Exposed Area | 10cm² Or 25cm² |
| Feature 2 | High Grade Anodized Aluminum |
| Feature 3 | Easy To Use And Clean |
| Standard | ASTM D1653, ISO 7783 |
| Range | 40~141KU/27-5274cp/32-1099g |
|---|---|
| Resolution | 0.1KU/5cp/1g |
| Accuracy | ±1% Of Full Scale |
| Repeatability | ±0.5% Of Full Scale |
| Rotation Speed | 200rpm±1rpm |
| Feature 1 | Precision Gauge To Check The Wet Film Thickness |
|---|---|
| Feature 2 | Made Of High Grade Stainless Steel |
| Five Scales Available | 0~100μm, 0~200μm,0~300μm,0~500μm, 0~1000μm |
| Standard | BS-ISO-ASTM |
| Packaging Details | Standard export package |
| Orifice | 3.5mm |
|---|---|
| Material | Stainless Steel With Nickel-plated |
| Viscosity Range | 10-60 Secs |
| Standard | JIS |
| Packaging Details | Standard export package |
| Feature 1 | Shape Of Pentagon |
|---|---|
| Feature 2 | Two Scales Available |
| Measuring Range(μm) | 20-350 25-2700 |
| Standard | ASTM-ISO |
| Measuring Range | 25-2000 Um |
| Measurement Technology | Eddy Current |
|---|---|
| Operating Frequency | 60KHz |
| Display Screen | Liquid Crystal Big Screen, Back-light Designed |
| L*B*H | 220*95*55 Mm |
| Weight | 500g |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Orifice | 3.5mm |
|---|---|
| Material | Stainless Steel With Nickel-plated |
| Viscosity Range | 10-60 Secs |
| Standard | JIS |
| Packaging Details | Standard export package |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |