| Alloy Elements | Beryllium Be, Magnesium Mg, Aluminum Al, Silicon Si, Titanium Ti, Vanadium V, Chromium Cr, Manganese Mn, Iron Fe, Cobalt Co,Nickel Ni, Copper Cu, Zinc Zn, Niobium Nb, Molybdenum Mo, Tin Sn, Tungsten W, Lead Pb, Bi Bi |
|---|---|
| Aluminum Alloy | Aluminum Alloy, Copper Alloy, Nickel Alloy, Stainless Steel, Low And Medium Alloy Steel And Other Alloy Grades And Main Element Content, The Instrument Is Pre-installed UNS Grade Library, Users Can Also Customize The Grade Library |
| Principle | 3B Low-power High-performance Safety Pulse Laser |
| Operation System | Linux |
| Display | Touch Screen |
| Alloy Elements | 1. Elements From Sulfur (S) To Uranium (U) With Atomic Numbers Ranging From 16 To 92 2, Analysis Of The Main Elements In The Alloy: Ti, V, Cr, Mn, Fe, Co, Ni, Cu, Zn, Se, Zr, Nb, Mo, Rh, Pd, Ag, Cd, Sn, Sb, Hf, Ta, Re, Pb, And Bi, Total 25 Elements (can Be |
|---|---|
| Excitation Source | 45KV/200uA-Integrated Micro X-ray Tube And High Voltage Source With Silver/Tungsten Target End Windows |
| Detector | SI-PIN X-ray Detector |
| Display | 1. Semi Transparent And Semi Reflective Industrial Grade Customized Touch Screen ≥ 5 Inches 2. Resolution 1080 * 720 |
| File | E-mail Send, Bluetooth Synchronous Transmission, Software Synchronous Transmission |
| Alloy Elements | From Sodium (Na) To Uranium (U) |
|---|---|
| Resolution | 129eV±5eV |
| Detector | SDD Detector |
| Best Analysis Accuracy | RSD≤0.1% (national Standard Sample) |
| Large Sample Cavity Size | 400mm X 340mm X 80mm |
| Alloy Elements | Sulfur (S) To Uranium (U) |
|---|---|
| The Analysis Range Of Element Content | 1 PPm To 99.99% |
| Hazharmful Elements | (Cd / Pb / Cr / Hg / Br) Up To 1PPM |
| Plating Analysis Allowed Thickness | 0.005um |
| Plating Thickness Is Generally | 30m |
| Usage | Industrial X Ray Testing Machine |
|---|---|
| Product Name | Counter Tube |
| Starting Counting Voltage | Less Than 350V |
| Application | Industrial X-Ray Testing |
| Warranty | 12 Months |
| Measurement Range | Cumulative Dose Hp(10): 0.0mSv~10Sv;Dose Rate Hp (10): 1mSv/h~500mSv/h |
|---|---|
| Relative Error | <±10% (1mSv/h,Cs-137) |
| Energy Response | <±30%(50keV1.5MeV) |
| Alarm Method | Sound And Light Alarm And LCD Display Indicator |
| Appearance Size | Φ49㎜×16㎜ (not Including Wristband) |
| Source | Ir-192, Co-60, Si-75 |
|---|---|
| Product Name | Gamma Projector |
| Keyword | Ir-192 Co-60, Si-75 Gamma Projector Penetrant Thickness 100mm |
| Model | HDL-B |
| Packaging Details | Standard package |
| Maximum Brightness | The Large Window>176000cd/m2,The Highlight Window>600000cd/m2 |
|---|---|
| Light Source | Cree Highlight SMD LED Light Source |
| Observable Blackness | 5.0D |
| Dimming Mode | Capacitive Touch Dimmer |
| Viewer Angle | Angle Adjustable |
| Package | Vacuum Packing |
|---|---|
| Size | 70mm X 90m, 100mm X 90m , 80x300,70x300,100x40,100x200mm Etc |
| Each Box | 100pcs |
| Average Gradient | 5.2 |
| Sensibility | 10-12 |
| Delivery Width | 360mm |
|---|---|
| Running Time | 710mm/min (running Time: 40 Seconds) |
| Dry Weight | 8 X 350mm (4 * 14), 270 Pieces Per Hour |
| Power | 200-240V 50/60Hz 5A |
| Water Consumption | 2 L/min During Film Operation |