| Measuring Range | 0.03-10.mm(Epoxy Coal Tar Pitch、Petroleum Asphalt Medium) |
|---|---|
| Output Voltage | 0.5-35KV |
| Display | LCD |
| Consumption | <5w |
| Host Shell | Aluminum Box |
| Measurement Technology | Eddy Current |
|---|---|
| Operating Frequency | 60KHz,240KHz |
| Display Screen | 240X320 Pixels TFT-LCD |
| Measuring Range | 6.9-110%IACS(4 -64MS/m) |
| L*B*H | 180*80*35 Mm |
| Range | 0.75-400mm |
|---|---|
| Display | 4 Digit, 10 Mm LCD |
| Operating Principle | Ultrasonic |
| Battery Indication | Low Battery Indication |
| Sound Velocity | 1000~9999 M/s |
| Data Software | English Language |
|---|---|
| Calibration | Two-Point Calibration Function. |
| Display | 128×64 LCD With LED Backlight. |
| Accuracy | ±(0.5%Thickness +0.02)mm |
| Units | Metric/Imperial Unit Seletable. |
| Standard | ISO2178 And ISO 2361 |
|---|---|
| Substrate Recognition | Automatic Substrate Recognition |
| Two Measurement Mode | Single And Continuous |
| Memory | 99 Groups Data |
| Statics | Max, Min, Ave Value |
| Detection Channel | 1-4 (depending On The Model Configuration) |
|---|---|
| Frequency Range | 10 Hz-10 MHz, Continuously Adjustable, Up To 2 Simultaneous Detection, Can Be Limited Mixing; ◆ Automatic / Manual Amplitude And Phase Adjustment |
| Inspection And Marking Accuracy | ≤ ± 50mm |
| Gain Range | 0.0 ~ 99.0 DB Continuously Adjustable, Step: 0.1 |
| Missed Rate | ≤ 0%, Misjudgment Rate (mistakenly Qualified Products To Determine Nonconforming Products) ≤ 1% |
| Detection Channel | 1-4 (depending On The Model Configuration) |
|---|---|
| Frequency Range | 10 Hz-10 MHz, Continuously Adjustable, Up To 2 Simultaneous Detection, Can Be Limited Mixing; ◆ Automatic / Manual Amplitude And Phase Adjustment |
| Inspection And Marking Accuracy | ≤ ± 50mm |
| Gain Range | 0.0 ~ 99.0 DB Continuously Adjustable, Step: 0.1 |
| Missed Rate | ≤ 0%, Misjudgment Rate (mistakenly Qualified Products To Determine Nonconforming Products) ≤ 1% |
| Detection Channel | 1-4 (scalable As Needed) |
|---|---|
| Frequency Range | 5 Hz ~ 12 MHz, Continuously Adjustable, 2-4 Independent Selectable Frequency, Multiple Mixing Unit |
| Adjustable Detection Range | The Maximum Measurement: 10 ~ 10000, Step 1 |
| Gain Range | 0.0dB ~ 99.0dB Continuously Adjustable, Step: 0.1dB |
| Missed Rate | ≤ 0%, False Positive Rate (mistakenly Judged As Qualified Nonconforming Product) ≤ 1% |
| Test Voltage Range | 0.6KV~30KV |
|---|---|
| Thickness Range | 0.05~10mm |
| High Voltage Output | Pulse |
| Voltage Display | 3 Digit |
| Resolution | 0.1KV |
| Direction Of Observation | Direct Vision |
|---|---|
| Field Angle | ≥70°(customizable:50°90°100°etc) |
| Depth Of Field | 10mm-350mm |
| Probe Diameter | Φ2.8mm/Φ4mmΦ6mm/Φ8mm/Φ10mm/Φ12mm |
| Probe Bending Angle | ≥110° |