| Variety Of Display | Impedance, Time Base (A Scan、B Scan、C Scan) |
|---|---|
| Power Supply | 100-240V 50/60Hz |
| Frequency | 50 Hz~10 MHz |
| Probe Drive (motivation) Level | 1-16 |
| Gain Ratio | (X/Y)0.1~10.0 |
| Tube Sheet Mapping | Tube Sheet Mapping Draws According To Real Tube Layout,and Testing Result Is Marked In Different Colors |
|---|---|
| Battery | Built-in Lithium Battery (14.8V,5.7AH),long Working Time Of 10 Hours After One Time Charge |
| Report | Automatic Generation Of Report In Different Format |
| Alarm Output | One Hardware Alarm Output With Triode OC Gate |
| Drive Voltage Level | 1-8 Levels |
| Machine Weight | 2.0kg |
|---|---|
| Probe Type | Differential, Absolute,DP, Encircling Coil, Pencil,flat,sector, Array Etc |
| Operating Temperature | -20℃ To 55℃ |
| Balance | Fast Digital/analog Electronic Balance |
| Phase | 0-359 In 0.1steps |
| Detection Channel | 1-4 (depending On The Model Configuration) |
|---|---|
| Frequency Range | 10 Hz-10 MHz, Continuously Adjustable, Up To 2 Simultaneous Detection, Can Be Limited Mixing; ◆ Automatic / Manual Amplitude And Phase Adjustment |
| Inspection And Marking Accuracy | ≤ ± 50mm |
| Gain Range | 0.0 ~ 99.0 DB Continuously Adjustable, Step: 0.1 |
| Missed Rate | ≤ 0%, Misjudgment Rate (mistakenly Qualified Products To Determine Nonconforming Products) ≤ 1% |
| Detection Channel | 1-4 (depending On The Model Configuration) |
|---|---|
| Frequency Range | 10 Hz-10 MHz, Continuously Adjustable, Up To 2 Simultaneous Detection, Can Be Limited Mixing; ◆ Automatic / Manual Amplitude And Phase Adjustment |
| Inspection And Marking Accuracy | ≤ ± 50mm |
| Gain Range | 0.0 ~ 99.0 DB Continuously Adjustable, Step: 0.1 |
| Missed Rate | ≤ 0%, Misjudgment Rate (mistakenly Qualified Products To Determine Nonconforming Products) ≤ 1% |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Packaging Details | Standard export package |
|---|---|
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Supply Ability | 500pcs per month |
| Place of Origin | Beijing |
| Material | Aluminum 7075, Carbon Steel, Stainless Steel |
|---|---|
| Standard | ISO2400-1972 ISO2400 2012 |
| Packaging Details | Standard export package |
| Delivery Time | 1-4days |
| Payment Terms | T/T, Paypal, Western Union |
| Product Name | Hardness Tester |
|---|---|
| Hardness Scale | HL, HRC, HRB, HRA, HV, HB, HS |
| Standard Impact Device | Impact Device Of Type D |
| Data Memory | 500 Groups Max.(relative To Impact Times 32~1) |
| Large Screen | Dot Matrix LCD,128*64 Dots |
| Principle | Magnetic Induction (F) And Eddy Current (N) |
|---|---|
| Measurement Mode | Single And Continuous |
| USB Output | Optional |
| Bluetooth | Optional |
| Packaging Details | Standard export package |