| Tube Sheet Mapping | Tube Sheet Mapping Draws According To Real Tube Layout,and Testing Result Is Marked In Different Colors |
|---|---|
| Battery | Built-in Lithium Battery (14.8V,5.7AH),long Working Time Of 10 Hours After One Time Charge |
| Report | Automatic Generation Of Report In Different Format |
| Alarm Output | One Hardware Alarm Output With Triode OC Gate |
| Drive Voltage Level | 1-8 Levels |
| Report | Automatic Generation Of Report In Different Format |
|---|---|
| Battery | Built-in Lithium Battery (14.8V,5.7AH),long Working Time Of 10 Hours After One Time Charge |
| Operating Temperature | -20℃ To 55℃ |
| Background Coordinate | Rectangular Coordinate, Polar Coordinate |
| Channel | 2 Channels |
| Measurement Technology | Eddy Current |
|---|---|
| Measuring Range | Resistivity:0.01µΩ•m~2.5µΩ•m,Conductivity:0.4MS/m~100MS/m 0.69%IACS~172%IACS,Resistance:0.1µΩ~150Ω |
| Display | Liquid Crystal Big Screen, Back-light Designed |
| Size | 285(W)*158(H)*120(D) Mm |
| Weight | Host:2.2kg Portable Measuring Fixture:1kg |
| Measurement Technology | Eddy Current |
|---|---|
| Measuring Range | Resistivity:0.01µΩ•m~2.5µΩ•m,Conductivity:0.4MS/m~100MS/m 0.69%IACS~172%IACS,Resistance:0.1µΩ~150Ω |
| Display | Liquid Crystal Big Screen, Back-light Designed |
| Size | 285(W)*158(H)*120(D) Mm |
| Weight | Host:2.2kg Portable Measuring Fixture:1kg |
| Measurement Technology | Eddy Current |
|---|---|
| Measuring Range | Resistivity:0.01µΩ•m~2.5µΩ•m,Conductivity:0.4MS/m~100MS/m 0.69%IACS~172%IACS,Resistance:0.1µΩ~150Ω |
| Display | Liquid Crystal Big Screen, Back-light Designed |
| Size | 285(W)*158(H)*120(D) Mm |
| Weight | Host:2.2kg Portable Measuring Fixture:1kg |
| Phase | 0-359 In 0.1steps |
|---|---|
| Drive Voltage Level | 1-8 Levels |
| Background Coordinate | Rectangular Coordinate, Polar Coordinate |
| Report | Automatic Generation Of Report In Different Format |
| Standards | ASTM,JB/T4730.6-2005,DLT 883-2004 Etc. |
| Standards | JB/T 10658 And EN1711 |
|---|---|
| Battery | Lithium Polymer Batteries, 5.5hours Continuous Working Time |
| Frequency Range | From 64Hz To 5MHz, Adjustable |
| Gain Range | 0~90 DB, Adjustable In Step Of 0.5 DB |
| Phase Rotation | 0~360 , Adjustable In Step Of 1 |
| Detection Channel | 1-4 (scalable As Needed) |
|---|---|
| Frequency Range | 5 Hz ~ 12 MHz, Continuously Adjustable, 2-4 Independent Selectable Frequency, Multiple Mixing Unit |
| Adjustable Detection Range | The Maximum Measurement: 10 ~ 10000, Step 1 |
| Gain Range | 0.0dB ~ 99.0dB Continuously Adjustable, Step: 0.1dB |
| Missed Rate | ≤ 0%, False Positive Rate (mistakenly Judged As Qualified Nonconforming Product) ≤ 1% |
| Material | ABS |
|---|---|
| Color | Black |
| Deviation | ±(1~3)%H±1μm, |
| Data Interface | Bluetooth 2.0 Wireless |
| Display | 2.4inches Color Screen |
| Material | ABS |
|---|---|
| Color | Black |
| Deviation | ±(1~3)%H±1μm, |
| Data Interface | Bluetooth 2.0 Wireless |
| Display | 2.4inches Color Screen |