| Accuracy | ±10% |
|---|---|
| JCZ-5 | -5~+5Gs |
| JCZ-10 | -10~+10Gs |
| MD-2 | -20~+20Gs |
| JCZ-50 | -50~+50Gs |
| Accuracy | ±10% |
|---|---|
| JCZ-5 | -5~+5Gs |
| JCZ-10 | -10~+10Gs |
| MD-2 | -20~+20Gs |
| JCZ-50 | -50~+50Gs |
| Accuracy | ±10% |
|---|---|
| JCZ-5 | -5~+5Gs |
| JCZ-10 | -10~+10Gs |
| MD-2 | -20~+20Gs |
| JCZ-50 | -50~+50Gs |
| Testing Range | 0~6mT (60Gs) |
|---|---|
| Accuracy | ±2% |
| Sensitivity | 0.001mT 0.0001mT |
| AC Magnet Field | 10-200Hz |
| Unit | MT/Gs Unit Changing |
| Testing Range | 0~200mT~2000mT |
|---|---|
| Accuracy | ±1% |
| Distinguishing Power | 0.01mT, 1mT |
| Magnetic Field Measured | DC Magnetic Field (static Magnetic Field), AC Magnetic Field (dynamic Magnetic Field) |
| Unit | MT/Gs Unit Changing |
| Testing Range | 0-300mT~ 3000mt |
|---|---|
| Accuracy | 0~100mT 1%, 2% Above 100mT (measured In Uniform Magnetic Field) |
| Sensitivity | DC×1:0.00 ~ 300.00mT. 0.01mT DC× 10:0.0 ~ 3000.0mt 0.1mt |
| AC Magnet Field | 10-200Hz |
| Unit | MT/Gs Unit Changing |
| Accuracy | 0~100mT 1%, 2% Above 100mT (measured In Uniform Magnetic Field) |
|---|---|
| Measuring Range | 0~300mT~ 3000mt |
| Frequency Range | 10Hz~200Hz |
| Display Mode | 41/2 LCD |
| Display Unit | MT/Gs |